2. Mgr. BOŘEK ČERNÝ

Mgr. BOŘEK ČERNÝ

50 let, místostarosta města Nymburka, bez politické příslušnosti, nymburský rodák.

Jsem ženatý, mám dvě děti a v letošním roce jsem se stal hrdým dědečkem. Vystudoval jsem bezpečnostně právní studia na Policejní akademii ČR v Praze. Dlouhá léta jsem pracoval u bezpečnostních složek. Před čtyřmi lety jsem byl zvolen do Zastupitelstva města Nymburka a jmenován do funkce 1. místostarosty, kterou vykonávám do současné doby. Práce je to zajímavá, ale hodně náročná. Denně musím být v plném nasazení a řešit spoustu různorodých věcí. Když dostanu od lidí pochvalu, tehdy si uvědomím, že to za to stojí. S ohledem na skutečnost, že máme před sebou ještě mnoho rozpracovaných věcí, bych je rád dotáhl do konce. Chtěl bych být u toho přítomen osobně, a proto jsem se rozhodl opětovně kandidovat a svou práci dokončit.

1. Co stojí za tvým rozhodnutím kandidovat do voleb i v letošním roce?

Odpověď je jednoduchá. Čtyři roky funkčního období, s lockdownem v důsledku covidu, byla velmi krátká doba na realizaci všech našich priorit, ke kterým jsme se zavázali v našem volebním programu v roce 2018. Přestože se nám některé věci podařilo zdárně dokončit, je zde ještě mnoho rozpracovaného, na čemž bychom rádi pokračovali a dotáhli do zdárného konce.

2. Čemu jsi v minulých čtyřech letech osobně věnoval/la největší pozornost. Co je tvojí srdcovou záležitostí?

Pozornost jsem samozřejmě věnoval všemu, na čem jsem během těch čtyř let pracoval. Ale moji největší srdcovkou byla výstavba nové lávky přes Labe, revitalizace sídliště Jankovice a multifukční hřiště Jankoviště.

3. Jakému tématu chceš ty osobně především věnovat energii v dalších letech?

Samozřejmě se budu věnovat všemu, co máme ve volebním programu, ale osobně bych rád dokončil revitalizaci sídliště Jankovice, rád bych byl přítomen u výstavby senior centra v Docích, u úpravy pozemků v této lokalitě a u výstavby objektů, které by na nich měly v budoucnu vyrůst, ať už to bude nějaké školské zařízení nebo volnočasová zóna, a také u výstavby nových kabin pro fotbalisty z Drahelic. Dále mne hodně trápí stav vozovek a chodníků v Nymburce. Chtěl bych prosadit ještě více peněz na jejich opravy. Sice se během mého působení na radnici podařilo rozpočet navýšit, ale současné ceny stavebních materiálů jsou tak vysoké, že je nutné tuto položku nadále posilovat. 

Mgr. BOŘEK ČERNÝ

 

Copyright © 2024 Nymburk s klidem